blog

Anna Olczak

Anna Olczak

Psycholog, konsultant i trener. Licencjonowany  konsultant Extended DISC. Praktyk NLP. Assesor AC/DC. Biolog. Zarządzała oddziałem dużej firmy szkoleniowej oraz  działem sprzedaży w hotelu Panorama, odpowiadała  za organizację i rozwój Europejskiego Centrum Team Buildingu, pierwszego w Polsce Ośrodka Szkoleniowo – Rekreacyjnego  oferującego w pełni wyposażony teren do realizacji imprez typu outdoor oraz zaplecze hotelowo- gastronomiczne na europejskim poziomie jakości.

Ekspert do spraw przygotowania, wdrażania i oceny działań szkoleniowych. Doradca w zakresie realizacji programów dotyczących zarządzania sprzedażą i budowania relacji z klientem, zarządzania i przywództwa oraz rozwijania efektywności osobistej.

Organizując i prowadząc treningi koncentruje się na rozwijaniu profesjonalizacji działań uczestników. Uważa, że uczenie w zgodzie z wartościami i przekonaniami ludzi przynosi największe rezultaty krótko i długoterminowe. Stawia na uaktywnienie ich osobistych potrzeb rozwojowych, które powodują wzrost motywacji i wykorzystanie nowych umiejętności.

W swojej pracy korzysta z metod interaktywnych i aktywizujących uczestników. Pracuje metodą dramy. Pasjonatka użyteczności szkoleń, optymalnego wykorzystania czasu i potencjału uczestników. Wspiera ich w poszukiwaniu możliwości a nie barier.

Przeprowadziła kilkaset dni szkoleniowych, przeszkoliła kilka tysięcy osób.

W ciągu swojej kariery zawodowej współpracowała w ramach: badania potrzeb szkoleniowych (prowadzenie wywiadów, opracowywanie i analiza ankiet i kwestionariuszy badawczych, obserwacje w miejscu pracy); opracowania projektów szkoleniowych; budowanie i wdrażanie standardów obsługi Klienta; prowadzenia Assessment/Development Center; prowadzenie szkoleń; prowadzenia zajęć integracyjnych i gier terenowych.

Współpracowała miedzy innymi z Grycan Lodziarnie Firmowe,  GENERALI, SHELL, Technicolor, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Bank Millenium, TC Dębica, Puls Biznesu, Bioderma, PressGlas, Bis Izomar, Powen Wafapomp, Bird&Bird, Amgen, TOPEX, BZ WBK, PKO BP, ZUS, InPost, Infosys, Rutronik, WAWEL, Polpharma SA, FIEGE

Certyfikaty:
Konsultant Extended DISC
Praktyk NLP
Kurs wykorzystania dramy w pracy z grupą.

Prywatnie lubi być w drodze. Dosłownie: kajaki, żagle, rower, off route, trekking – generalnie podróże dalekie i bliskie - i w przenośni – rozwojowo. Ostania podróż – Nowa Zelandia.

Aktualny kierunek rozwoju – coaching.