blog

Szkolenia otwarte

Seminarium HR Business Partnera

Podczas seminarium dowiesz się, jakie zmiany zachodzą w polskich organizacjach w kontekście działów HR oraz jaka jest rola Partnera Biznesowego. Poznasz unikalną metodykę wdrożenia koncepcji HRBP we własnej organizacji. Nauczysz się budować opisy stanowisk pracy w oparciu o kompetencje. Poznasz sposoby budowania profili kompetencyjnych dopasowanych do Twojej pracy, a na koniec pokażemy Ci jak stworzyć własne narzędzia do audytowania umiejętności pracowników takie jak sytuacyjne testy kompetencyjne.

 
Termin szkolenia: 28-29.01.2019 r
 
Ramowy program seminarium:
 
1. Koncepcja HR Business Partnera 
• Wyzwania i zmiany w obszarze HR 
• Role i zadania HR Business Partnera 
• Budowa pozycji HR BP w organizacji 
• Kluczowe kompetencje HR Business Partnera 
 
2. Zarządzanie kompetencjami 
• Kompetencyjne opisy stanowisk pracy 
• Modele i profile kompetencyjne 
• Audyt kompetencji 
• Talenty a luki kompetencyjne 
 
3. Zarządzanie efektywnością 
• Paradygmat efektywności 
• Model Human Performance Improvement (HPI) 
• Implikacja HPI w dziale HR 
• Obszary wsparcia HR Business Partnera w rozwoju efektywności pracowników 
 
4. Programy rozwojowo – szkoleniowe 
• Budowa partnerstwa biznesowego działów HR w projektach rozwojowych 
• Biznesowe podejście do celów działań szkoleniowych 
• Budowa programów rozwojowo – szkoleniowych przynoszących efekty biznesowe
 

Prowadzenie: Alan Kusz

 Informacje organizacyjne:

  • Cena: 3075 PLN brutto
  • Cena zawiera materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia zgodny z ustawą MEN, przerwy na kawę, obiad, pomoc i doradztwo po szkoleniu
  • Miejsce szkolenia: Katowice, ul.Słonimskiego 2/1
  • Godziny szkolenia: 9:00 - 16:00

Fotografia produktowa oraz postprodukcja zdjęć (obróbka graficzna fotografii)

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o fotografią produktową i postprodukcję oraz tych, które planują doszlifowanie swoich umiejętności w tym zakresie. 

Od uczestników wymagana jest podstawowa znajomość obsługi aparatu, znajomość podstaw fotografii oraz dobrze widziana podstawowa wiedza z programów Adobe Lightroom oraz Adobe Photoshop.

 

Termin szkolenia: 

Marketing dla branży health&beauty

Jak budować markę, prowadzić działania promocyjne i reklamowe w branży zdrowie i uroda; pracując przy tym na niewielkich budżetach. Tradycyjne i nowoczesne narzędzia, które działają, czego należy się wystrzegać. Jak budować markę poprzez organizację pracy i komunikację z klientami.

Terminy szkoleń: 

 Dla kogo:

Właściciele, menadżerowie salonów kosmetycznych, medycyny estetycznej, fryzjerskich; trenerzy personalni, rehabilitanci, dietetycy prowadzący swoją działalność gospodarczą i punkty usługowe.

Pozytywne myślenie

Cel szkolenia:  

Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom czym jest pozytywne myślenie, jakie mamy korzyści z pozytywnego myślenia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, oraz zaproszenie uczestników do wypróbowania metod wzbudzania pozytywnego myślenia u siebie i współpracowników.

Termin szkolenia: 

Jak badać kompetencje i motywację kandydatów do pracy

 Właściwie o rekrutacji powiedziano i napisano już prawie wszystko, tylko dlaczego wybranie odpowiedniego kandydata na wakujące stanowisko jest wciąż obarczone takim ryzykiem? Wydaje się, że wystarczy, aby był podobny do poprzednika lub wręcz przeciwnie skrajnie inny, a już będzie dobrze. Tymczasem rzetelnie zbadanie kompetencji tych twardych i tych miękkich to spory wysiłek. Gdy już nabierzemy przekonania, że kompetencyjnie człowiek nam pasuje, okazuje się, że odchodzi po 3 miesiącach. Dlaczego? Bo nie zbadaliśmy jego motywacji do pracy, nie sprawdziliśmy jakie są jego wartości i co jest dla niego ważne w pracy i jak jego wartości wpiszą się w kulturę naszej organizacji.

Na tym szkoleniu będziesz mógł wzbogacić swój warsztat rekrutacyjny, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Terminy szkoleń:  

Trening menadżerski

Zaskakująco często, pracownicy mianowani na stanowiska menedżerskie wpadają w styl przywódczy, który krytykowali, jako podwładni. Przejście do nowej roli rodzi silny stres, a pierwsze kryzysy wzmacniają pokusę skorzystania z … najlepiej znanych wzorców.

Podjęcie zadań menedżerskich to seria transformacji w zakresie kompetencji osobistych i merytorycznych: od specjalisty do wszechstronnego szefa rozgryzającego zróżnicowane modele mentalne i układającego program działania; z wojownika zmobilizowanego do pracy „na swoim odcinku” w dyplomatę  wspierającego różne interesy. Przechodzisz przemianę z pomocnego członka zespołu w realnego przywódcę.  Wkrótce będziesz zaskoczony tym, jak uważnie obserwują cię podwładni. Twoje przeszłe dokonania zapewniły ci awans, na następnym etapie podróży potrzebne będą nowe kompetencje.

Terminy szkoleń:  

Sztuka negocjacji

W trakcie symulacji uczestnicy zdobędą praktyczne doświadczenie negocjacyjne, bez ponoszenia konsekwencji błędnych decyzji. Poznają techniki i taktyki oraz triki negocjacyjne oraz nabędą umiejętności przeciwdziałania im. Przećwiczą planowanie i prowadzenie kilkuetapowych negocjacji w trakcie rozbudowanych gier negocjacyjnych. Nauczą się wykorzystania odpowiedniej do sytuacji strategii negocjacyjnej.

Terminy szkoleń:  

Motywowanie pracowników

Nawet doświadczeni menedżerowie napotykają dziś na wiele nowych wyzwań w zarządzaniu swoimi podwładnymi. Pracujemy projektowo w zmieniających się zespołach, nasi pracownicy reprezentują różne pokolenia, tempo pracy rośnie, a zaangażowanie ludzi jest coraz ciężej utrzymać. Odpowiedzią na nowe problemy jest nasze autorskie szkolenie, które przybliża zagadnienia z zakresu nowej szkoły motywacji oraz wykorzystywania jej walorów w najbardziej efektywny sposób. Nauczymy Cię dopasowywać narzędzia motywacji do konkretnych osób i sytuacji oraz pokażemy jak stymulować rozwój podwładnych oraz budować w zespole atmosferę sprzyjającą współpracy i podnoszeniu wyników.

Terminy szkoleń:  

Efektywność osobista

Ile razy zdarzyło Ci się zrobić plan, a później go nie zrealizować? Nowe zadania, telefony, współpracownicy, rodzina, spotkania powodują, że ciągle brakuje Ci czasu, a spiętrzenie rzeczy odłożonych na później zaczyna Cię przerażać? Jesteś niewolnikiem kalendarza? Powiedz DOŚĆ! Nadszedł czas na zmianę sposobu Twojego funkcjonowania. Stań na krawędzi i zobacz co dla Ciebie w życiu jest ważne. Zacznij żyć świadomie od nowa: ustal cele, zrób plan, wykorzystaj dobre, a zmień złe nawyki, dokończ niedokończone i miej w końcu więcej czasu dla siebie.

Terminy szkoleń:  23-24.10.2018

Jak prowadzić profesjonalne prezentacje

Warsztat zawierający wszystkie elementy klasycznego kursu sztuki prezentacji plus najnowocześniejsze metody psychologii komunikacji, w tym sterowania percepcją i uwagą oraz oddziaływania na odbiorców. Nasi specjaliści przedstawią Państwu pełny zestaw instrumentów niezbędnych do skutecznej autoprezentacji,  przekazywania informacji i perswazji. W szkoleniu wykorzystujemy uniwersalne doświadczenia charyzmatycznych mówców i mistrzów retoryki możliwe do wykorzystania w każdej wymagającej współczesnej sytuacji prezentacyjnej.

Terminy szkoleń: 

Analiza informacji i intuicja w podejmowaniu decyzji

Szkolenie, którego celem jest doskonalenie umiejętności w zakresie przetwarzania informacji w celu ich oceny, selekcji oraz podejmowania decyzji. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie zdobywać i integrować niezbędne informacje w celu dogłębnego zrozumienia problemu, a także analitycznie przyswajać informacje - interpretować informacje słowne, liczbowe, statystycznych i faktów. Do ważnych umiejętności nauczanych na szkoleniu należy także rozpoznawanie relacji i powiązań pomiędzy składowymi problemu czy sytuacji oraz łączenie koncepcji z różnych dyscyplin z obszarem swojej działalności.

Terminy szkoleń:  

 

Komunikacja interpersonalna

Analiza własnych stylów komunikacyjnych w sytuacjach zawodowych. Rozpoznanie barier komunikacyjnych w i ustalenie środków ich minimalizowania. Doskonalenie umiejętności aktywnego słuchania z wykorzystaniem narzędzi „rozmowy niedyrektywnej”.
 
Terminy szkolenia: 18-19.03.2019